Dovato Slovakia s.r.o. so Stanom Korytárom na Ostrej lúke

Dve pekné tretie miesta v triede 5a, ako aj jedno piate a jedno šieste v skupine 5 si z podujatia PROFIN CAR Ostrá lúka 2023 odviezol Stanley Korytár reprezentujúci Dovato Slovakia s.r.o.


Finálový víkend seriálov Dynamax medzinárodné a národné Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2023 sa konal na Ostrej lúke pri Zvolene. Trať, ktorá sa na preteky automobilov do vrchu používa už niekoľko desaťročí privítala viac ako päťdesiatku jazdcov, ale aj veľké množstvo divákov. Medzi prihlásenými pod hlavičkou Dovato Slovakia s.r.o. figurovala hneď dvojica jazdcov. S vozidlom Volkswagen Polo sa predstavil Stanley Korytár a s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO sa mal divákom predstaviť aj šéf tímu Patrik Dilong. To sa však nakoniec nestalo, Patrik sa musel z dôvodu pracovných povinností na poslednú chvíľu ospravedlniť.

„Veľmi ma to štvalo, ale musel som sa ospravedlniť. Dôvod bol jednoduchý, vo firme mi vypadol jeden zo šoférov a ja som musel doručiť zásielku do Talianska. Takže namiesto pretekárskych kilometrov som si strihol niekoľko tisíc po normálnych cestách. Škoda, na toto finále som sa tešil, ale aj toto je život. Na druhej strane som naozaj rád, že som sa nechal prehovoriť a v tomto roku som sa prvýkrát posadil do pretekárskeho Mišiaka a absolvoval niekoľko podujatí. Som fakt veľmi spokojný a čo ma najviac teší, že na trate sa vrátil po operácii a rekonvalescencii aj Stanley,“ povedal Patrik Dilong.


Poďme sa však pozrieť teraz na to, ako sa darilo už spomínanému Stanovi Korytárovi a jeho Volkswagenu Polo. Stanley na Ostrej lúke v minulosti už jazdil, ale keďže to bolo hodne dávno prvou úlohou bolo znova naučiť sa trať, sled zákrut a ako ich čo najlepšie a najrýchlejšie prechádzať. Túto úlohu Stanley zvládol bez problémov a rovnako bez problémov zvládol aj samotné preteky. V nich po oba dva dni dojazdil na treťom mieste v triede 5a a na piatom a šiestom v skupine 5. 

„Moje Polo som išiel hlavne vyskúšať. Na Jankovom vŕšku som prvý deň kvôli poruche nejazdil, v nedeľu fungovalo, ale bolo to na vode. Chcel som preto vedieť ako bude fungovať na suchom asfalte. Je možné, že s ním pôjdeme ďalej rallycross, ale je možnosť aj že ho prerobíme na kopce. V každom prípade ďakujem Dovato Slovakia s.r.o. a jeho partnerom za možnosť vyskúšať si v tomto roku aj pre mňa tak trochu novú disciplínu a samozrejme vďaka za podporu patrí aj mojej rodine,“ zhodnotil Stanley Korytár.


S Dovato Slovakia s.r.o. sa v tohtoročnej sezóne ešte nelúčime, keďže by mali jazdci absolvovať ešte jedno podujatie. O tom, kedy a kde to bude vás budeme opäť informovať.

Miro Majláth

Spolupracujeme