Ďodi Béreš v tíme GART RACING!

Nasledujúci víkend pokračuje slovenská rely sezóna náhradným podnikom SRP v Dobšinej, ktorú organizujú popradskí usporiadatelia pod názvom La Control Rallye 2022. Ešte pred touto súťažou však v prešovskom tíme GART RACING došlo k zásadnej personálnej výmene. 


Dnešným dňom vedenie tímu GART RACING oficiálne potvrdilo, že ukončilo doterajšiu spoluprácu s Prešovčanom Dominikom Benčekom a na jeho miesto v súťažnom kokpite pre zvyšok sezóny 2022 angažovalo päťnásobného majstra Slovenska automobilových súťaží, Jozefa Béreša mladšieho. 

„Život prináša zmeny,“ vysvetľuje šéf tímu, Jozef Jačišin. „S ohľadom na pretrvávajúce nedorozumenia a na ďalšiu perspektívu tímu som sa rozhodol ukončiť spoluprácu s Dominikom Benčekom. Je mi to úprimne ľúto, ale pre obidve strany bude toto rozhodnutie najlepšie. Chcem zdôrazniť, že rozhodnutie neprišlo z večera na ráno, ale po zrelej úvahe. Ďakujem Dominikovi za doterajšiu spoluprácu a želám mu veľa úspechov. Pre náš tím však následne vyvstala otázka, kto sa posadí do uvoľneného kokpitu. Komunikovali sme s niekoľkými pretekármi a nakoniec sme sa dohodli s Ďodim Bérešom. Som rád, že môžem dnes v našom tíme privítať Ďodiho a verím, že jeho návrat do súťažného kokpitu bude užitočným nielen pre GART RACING a Ďodiho, ale aj pre oživenie celého slovenského motoristického športu.“  


Jozef Béreš mladší, ktorému nikto v našom športe nepovie inak, ako Ďodi, nastúpi vo farbách tímu GART RACING už v najbližšej súťaži v Dobšinej. Štartovať bude na Mitsubishi Lancer evo IX so skúseným maďarským spolujazdcom Zoltánom Répásom. Ten však iba jednorazovo zaskakuje za Radovana Plichtu, ktorý zostáva v tíme a bude navigovať Béreša. 

„Je to pre mňa veľmi nečakané a chcem sa úprimne poďakovať GART tímu a pánovi Jačišinovi za túto príležitosť,“ vraví Ďodi Béreš. „Mám veľkú radosť, že sa môžem znova vrátiť na súťažné trate v konkurencieschopnom tíme a vozidle.“


 Podľa predbežnej dohody by Ďodi Béreš mal odjazdiť vo farbách tímu GART RACING zvyšok sezóny v MRC a postaviť sa aj na štart poslednej tohtoročnej súťaže MSR v Košiciach. 


V Dobšinej, kde sa okrem Slovenského Rally Pohára (SRP) bude jazdiť aj Regionálny Rally Pohár (RRP), Pohár Organizátora (PO) a Motoršport Rally Cup (MRC), nastúpi do súťaže aj druhá posádka tímu v zložení Jakub Jačišin a Jaroslav Benček. Táto dvojica má pekne rozbehnutú sezónu v MRC, kde so svojim Peugeotom 206 RC bojuje o popredné priečky v triede A3. Prešovčania budú zároveň bojovať aj o body do SRP, kde sú vo svojej premiérovej sezóne priebežne na siedmom mieste absolútne so šancou na vyššie umiestnenie. 

„Výsledky na poslednej súťaži v Liptove nás povzbudili, preto aj v Dobšinej by sme chceli ukázať, že sa zlepšujeme,“ neskrýva odhodlanie talentovaný Jakub Jačišin. „Miestne trate nepoznám a náročné bude, podľa predpovedí, aj počasie. Čaká nás teda ďalšia ťažká súťaž, kde sa môžeme veľa naučiť. Do Dobšinej však odchádzame dobre pripravení a odhodlaní zabojovať o čo najlepší výsledok.“


Na záver dodajme, že La Control Rallye 2022, ktorú v Dobšinej usporadúvajú hosťovsky organizátori z AOS Klubu Poprad, sa jazdí v sobotu 1. októbra 2022. Pre súťažné posádky budú pripravené tri rýchlostné skúšky o celkovej dĺžke 35,4 km. Spolu s prejazdovými kilometrami bude súťaž dlhá 192 km. Jazdiť sa má na dvanásť kilometrovom úseku Poloma, ktorý si posádky zopakujú trikrát. Štart do prvej rýchlostnej skúšky je naplánovaný na 09:05 hod. dopoludnia. Cieľová rampa na námestí v Dobšinej nám úspešné posádky predstaví približne o 13:35 hod. 

Ľuboš Kašický

null

Spolupracujeme