Bude Kopecký jazdiť za súkromný tím?

sp_9580
Foto: Škoda Motorsport

Továrenský tím ŠKODA MOTORSPORT má za sebou mimoriadne úspešné obdobie, keď v ostatnom desaťročí vybojoval nielen šesť titulom v národnom šampionáte, ale aj štyri tituly európskeho šampióna a tri tituly majstra sveta v kategórii WRC2. Vozidlá ŠKODA FABIA S2000, ŠKODA FABIA R5 a ŠKODA FABIA RALLY2 evo sa stali svetovou špičkou, ktorá bola meradlom pre konkurenciu. V roku 2021 je však čas ísť ďalej.


Už sezóna 2020 bola medzníkom, keď továrenský tím ŠKODA MOTORSPORT svoju posádku Jan Kopecký a Jan Hloušek nenasadil do svetového, ani európskeho šampionátu a bojoval iba na domácej scéne. Okrem toho však podporoval niektoré vybrané zákaznícke posádky. Sezóna 2021 však posúva tieto aktivity do ďalšej fázy. „Už teraz môžeme potvrdiť, že v nasledujúcej sezóne nebudem štartovať v domácom rely šampionáte,“ potvrdil šéf tímu, Michal Hrabánek. „Takže ani Jan Kopecký, s ktorým máme platnú zmluvu, nebude štartovať v šampionáte v továrenských farbách. Honzo u nás jazdí od roku 2009 a aj naďalej bude pokračovať v úlohe testovacieho pilota. Továrenský tím ŠKODA MOTORSPORT však v nasledujúcej sezóne bude výraznejším spôsobom podporovať väčší počet súkromných posádok. Nie je tak vylúčené, že Kopecký bude v jednom zo súkromných tímov štartovať tiež. To všetko je však zatiaľ iba v štádiu jednania.“


Foto: Škoda Motorsport

Kopecký pre továrenský tím mladoboleslavskej automobilky vyjazdil päť domácich titulov z posledných šiestich rokov, keď v tej poslednej, skrátenej sezóne 2020, sa posledné preteky roka zrušili a nedovolili továrenskej posádke Kopecký – Hlušek zabojovať o šiesty titul v rade. „Gratulujem Vencovi Pechovi k titulu. Aj keď sme titul neobhájili, tak sme za daných okolností spokojní a hrdí na český relyšport. Usporiadatelia ukázali aj v mimoriadne náročných podmienka usporiadať kvalitné súťaže. Aj v tomto roku som sa mohol na sto percent spoľahnúť na perfekte pripravené auto ŠKODA FABIA Rally2 evo, perfektnú navigáciu Jana Hlouška a samozrejme, ako vždy, aj na komfortné zázemie a podporu tímu ŠKODA MOTORSPORT. Na konci sezóny chcem pozdraviť všetkých fanúšikov a poďakovať za ich podporu športu, ktorý spoločne milujeme,“ zhodnotil na záver továrenský pilot tímu ŠKODA MOTORSPORT, Jan Kopecký. 


Detaily súvisiace s plánmi na sezónu 2021 továrenský tím oficiálne odprezentuje ešte v decembri aktuálneho roka. 

Ľuboš Kašický

Spolupracujeme