Bartoš s Kubíkovou brali na Rallye Tatry víťazstvo v triede a druhé miesto absolútne

Dvojica pod Tatrancov David Bartoš a Zdenka Kubíková si splnili svoj sen. Na 49. Slovakia Rally Tatry 2022 zvíťazili v triede RP4 a navyše dojazdili aj na druhom mieste absolútneho poradia SRP.

Najstaršia slovenská rally súťaž, ktorou jednoznačne Rallye Tatry sú, pritiahla do radov súťažiacich už množstvo nových tvárí. Bodaj by aj nie, veď dnešní muži v najlepších rokoch boli voľakedy chlapcami postávajúcimi okolo rally tratí a snívajúci o tom, ako sa aj oni raz postavia na štart tejto súťaže. Inak tomu nebolo ani v prípade Davida Bartoša. Prvé súťažné kilometre David urobil pred viacerými rokmi, v rámci rozbiehajúceho sa seriálu MRC. Potom prišla pauza a za volant súťažného vozidla sa vrátil v roku 2020. Vtedy totiž prišla ponuka na zakúpenie vozidla Mitsubishi Lancer EVO IV. Vedľa Davida sa pri jeho opätovnom prvom štarte posadil na miesto spolujazdca Peter Bednár, toho však už na ďalšej súťaži vystriedala Davidova životná partnerka Zdenka Kubíková.

„Kúpa Mitsubishi bola vlastne tak trochu moja myšlienka. Cítila som totiž, že David by si rád splnil svoj detský sen. Samozrejme, auto nebolo v stave, že by sa dalo otestovať technikmi SAMŠ, tak najskôr prišiel na rad seriál MRC. Následne, počas zimnej prestávky prišlo aj na prestavbu auta do bývalej skupiny A. Po tejto prestavbe už bolo možné jeho otestovanie a prihlásenie sa na Rally Slovakia Ring v marci 2021, kde sme úspešne absolvovali rally školu. Ďalšou súťažou v rade boli práve naše domáce Rallye Tatry, kde sme sa už postavili na štart v rámci Majstrovstiev Slovenska v rally 2021 a tým pádom sme si čiastočne splnili aj svoj sen,“ rozhovorila sa spolujazdkyňa Zdenka Kubíková.

Sympatickej dvojici sa však, ako sa to už v živote stáva, pritrafila hneď v prvej etape drobná nehoda. Autu ani posádke sa našťastie nič nestalo a tak na druhý deň absolvovali síce mimo súťažne, ale predsa aj druhú etapu súťaže. Po tejto nemilej udalosti nasledovalo v sezóne 2021 ešte jedno podujatie MRC a v októbri prišiel opäť návrat na veľké trate v rámci Rally Košice 2021.

„V Košiciach sme absolvovali súťaž v rámci seriálu SRP. Výsledkom boli poháre za druhé miesto v triede RP4. Hlavne pre nás bolo dôležité, že sme auto doviezli celé do cieľa a nabrali sme ďalšie veľmi cenné skúsenosti,“ opísala Zdenka košickú skúsenosť.

V aktuálnej sezóne 2022 mala posádka Autoslužby Konduliak Teamu odštartovať opäť na Rally Slovakia Ring, táto súťaž však bola predčasne ukončená a tak naplno rozbehli Mitsubishi až zase na domácej pôde, čiže v Poprade v rámci 49. Slovakia Rallye Tatry 2022. Aj tu sa zaradili do seriálu SRP kde bojovali o čo najlepšie umiestnenie nielen v absolútnom poradí, ale aj triede RP4. V tomto prípade všetky plány vyšli perfektne a David so Zdenkou z Popradu odchádzali s víťazstvom v triede, ale aj druhým miestom absolútneho poradia.

„Priznám sa, že štart v Poprade bol dosť ohrozený a ja som posielala prihlášku až v poslednej chvíli. Dôvodom bol fakt, že David musel kompletne zrepasovať podvozok a nevedeli sme či to vôbec stihne. Ale všetko dopadlo dobre a my sme mohli štartovať. Počas celej súťaže auto fungovalo doslova na dvesto percent a v priebehu celej súťaže sme iba vymieňali pneumatiky. Rovnako náš rozpis bol super a my sme sa mohli sústrediť iba na samotnú jazdu. Trošku sme mali obavy z mestského okruhu, ale aj tie sa nakoniec rozplynuli a všetko sme si poriadne užili. Najviac z celej súťaže sa nám páčila rýchlostná skúška Huty. Výsledok nás nadmieru uspokojil, dosiahli sme svoj cieľ a domov sme si odviezli poháre za víťazstvo v triede RP4, ale aj za druhé miesto absolútneho poradia seriálu SRP. Všetko bolo super a ja by som za nás oboch rada poďakovala všetkým partnerom Autoslužby Konduliak Teamu, firme Farby Laky TatryColor, ale aj našim rodinám za neskutočne veľkú podporu, kamarátom a vlastne všetkým kto nám akokoľvek pomáha,“ uzavrela rozprávanie Zdenka Kubíková.

Posádka David Bartoš – Zdenka Kubíková má v aktuálnej sezóne v pláne absolvovať kompletný seriál Slovenský Rally Pohár. Ten pokračuje v mesiaci október na košických rally tratiach. Či sa David so Zdenkou a Mitsubishi Lancer EVO IV niekde medzitým ukážu, to je ešte otvorené.