AUTOPOLA Jankov vŕšok 2024 úspešne zvládol prvý deň pretekov

Absolútnym víťazstvom Poliaka Grzegorza Rozalskiho na vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX skončil prvý deň pretekov automobilov do vrchu, AUTOPOLA Jankov vŕšok 2024.

Druhé miesto celkového poradia patrilo rovnako Poliakovi Robertovi Slugockimu na Mitsubishi Lancer EVO X a trojicu najrýchlejších jazdcov doplnil Slovák Martin Juhás na formule Lola B03.

V rámci seriálu Dynamax Medzinárodné Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu v kategórii I. sa na prvom a druhom mieste umiestnili prvý dvaja jazdci z celkového poradia a tretie miesto v tomto prípade patrilo slovenskému jazdcovi Michalovi Žiakovi na Škode Fabia. V kategórii II. bral prvenstvo Martin Juhás pred Poliakom Pawlom Rzadkoszom na vozidle ADR 3 Mugen.

V národných Dynamax Majstrovstvách Slovenska pretekov automobilov do vrchu vyhral Martin Juhás pred Michalom Žiakom a Mojmírom Čambalom na vozidle Hyundai i3O N TCR.

V poľských majstrovstvách (GSMP) vyhral Grzegorz Rozalski pred Robertom Slugockim a slovenským jazdcom Martinom Juhásom.

Medzi Historikmi vyhral český jazdec Miloš Zmeškal na formule RALT 032 pre Poliakom Marianom Czapkom na Porsche 928 a tretie miesto patrilo Gabriele Kramlovej na Škode 130 RS.

Slovenský kopcový pohár ovládol v sobotu Ján Boldiš na Volkswagene Golf. Druhé miesto vybojoval Vlado Podmajerský na Peugeote 206 RC a tretie Laco Mokran na Renaulte Clio Sport.

Podujatie AUTOPOLA Jankov vršok 2024 pokračuje ďalším kolom zajtra (v nedeľu 4.8.2024), pričom ku spomínaným majstrovstvám sa pridruží aj seriál FIA Central European Zone súdobých, ale aj historických vozidiel.