ARIES RACING Team s nový jazdcom na kopci a hneď víťazne

Po desiatich rokoch sa vrátili preteky automobilov do vrchu na kopec do Čierneho Balogu a s nimi prišiel na štart aj viacnásobný slovenský šampión Martin Juhás, teraz pod hlavičkou ARIES RACING Teamu.


Pre Martina Juhása to boli už druhé preteky vo farbách ARIES RACING Teamu, žiaľ v Ožďanoch už v prvej ostrej jazde havaroval a tak sa na trati dlho neohrial. Teraz však bolo všetko inak a Martin absolvoval úspešne všetkých osem jázd víkendu.


„S Martinom sme našli spoločnú reč a dohodli sa na spolupráci. Poznáme sa už veľa rokov, je to jazdec, ktorý na sebe neustále pracuje a dosahuje výborné výsledky. Verím, že naša spolupráca bude plodná a dlhodobá,“ vysvetlil úvodom Pavol Cireň, šéf ARIES RACING Teamu.


Keďže medzi pretekmi v Ožďanoch a v Čiernom Balogu boli iba dva týždne času, Martin Juhás nemal veľa času na prípravu formule Lola B03, ale nakoniec všetko stihol načas.


„Po Ožďanoch sme doma rozobrali celé auto a doskladali sme ho až v stredu o jednej hodine v noci pred pretekmi v Čiernom Balogu. Rovno sme sa zbalili a odcestovali na preteky. Nebol čas auto odskúšať, čo je najdôležitejšia časť prípravy, takže všetko skúšanie ostalo až na sobotu. Bolo to pre mňa veľmi stresujúce. V hlave spomienky na Ožďany, neodskúšané auto, tak som sa snažil všetko vytesniť a sústrediť sa na preteky. Našťastie všetko fungovalo a po oba dva dni sa mi podarilo vyhrať Slovensko a aj v absolútnom poradí to nebolo úplne zlé. Som rád, že sme sa s ARIES RACING Teamom a Paľom Cireňom dohodli. Paľo je profesionál, ktorý pôsobí v motoršporte už veľa rokov, presne vie kam smeruje a v takýchto podmienkach sa robí dobre. Ja sa budem snažiť robiť čo najlepšie výsledky,“ zhodnotil Martin Juhás po podujatí ÚAMK PAV Brezno – Čierny Balog 2024.


S Martinovým výkonom bol veľmi spokojný aj spomínaný šéf ARIES RACING Teamu, Pavol Cireň: „Veľmi dobrý výkon. Som spokojný a Martinovi gratulujem. Verím, že aj partneri ARIES RACING Teamu budú maximálne spokojní. Ja im ďakujem za podporu.“


ARIES RACING Team pokračuje v rýchlom slede ďalej aj počas nadchádzajúceho víkendu, keď sa posádka Kamil a Erik Švecovci postavia na štart Rally Košice.


Miro Majláth 

Spolupracujeme