Aries Racing sa predstaví na Auto Show s hviezdnou zostavou

R_Gonda_Design_23_0001
Foto: Aries Racing

Posledné tohtoročné rally podujatie, 14. AUTO SHOW 2023 štartuje už počas nadchádzajúceho piatku a soboty na Slovakia Ringu. Aries Racing sa predstaví s dvojicou súťažných posádok.


Hlavným ťahákom pre divákov určite bude v rámci 14. AUTO SHOW 2023 jeden z najlepších slovenských okruhových jazdcov, Richard Gonda. Napriek faktu, že Richarda celé Slovensko pozná nielen ako výborného okruhového jazdca, so skúsenosťami z mnohých svetových pretekárskych okruhov, či ako spolu komentátora Formule 1, má Riško skúsenosti už aj s rally disciplínou. V roku 2020, v rámci posledného kola Majstrovstiev Slovenska v rally práve na Slovakia Ringu, spoločne s Mirom Palkom, brali tretie miesto absolútneho poradia. 


Richard s Mirom sa teraz predstavia so Škodou Fabia Rally2 evo pod hlavičkou Aries Racing Teamu, pričom je predpoklad, že posádka bude patriť medzi najrýchlejšie spomedzi celého štartového pola.


Foto: Aries Racing

Druhá posádka, ktorá bude rovnako hájiť farby Aries Racing Teamu, patrí rovnako medzi veľmi skúsené a v tohtoročnej sezóne ovenčené titulom vicemajstrov Slovenska v národných majstrovstvách. Ak ste si ihneď spomenuli na Kamila a Erika Švecovcov jazdiacich na vozidle Peugeot 208 Rally4, trafili ste do čierneho.


Kamil s Erikom budú rovnako patriť medzi veľmi sledované posádky. Veď ich výsledky už tradične patria medzi najlepšie medzi vozidlami s pohonom jednej nápravy, takže sa dá predpokladať, že aj v rámci 14. AUTO SHOW 2023 si tento trend udržia.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo dať dohromady dve výborné posádky. Na Auto Show nejde iba o súťaž, ale aj o predstavenie práce jazdcov  našim partnerom nielen zvonku, ale aj zvnútra súťažného vozidla. Na to určite využijeme čas v rámci predvádzacích jázd v piatok. Radi ich aj pohostíme a poďakujeme sa aj touto formou za celoročnú podporu. V sobotu to už bude výhradne o súťažení a pevne verím, že obom našim posádkam sa v súťaži bude dariť,“ zhodnotil šéf Aries Racingu, Pavol Cireň.

14. AUTO SHOW 2023 sa bude konať v dňoch 17. – 18.11.2023 v areáli pretekárskeho okruhu Slovakia Ring. Na piatok je pripravené tradičné administratívne a technické preberania, ale aj obhliadka tratí ako aj už spomínané predvádzacie jazdy. Na sobotu organizátor pripravil samotnú súťaž. Jej štart je o 8 hodine 30 minúte.

null

Miro Majláth 

Spolupracujeme