ARC Bratislava v 2. kole MS na vynovenom Spa

6eeb4616-f5f8-0288-6e88-8afd4343d70e
Foto: ARC Bratislava

Slovenský tím ARC Bratislava automobilového pretekára Mira Konôpku reprezentuje tento víkend  Slovensko na najvyššom fóre. Druhé podujatie Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov FIA WEC 2022 je na pláne už zajtra 7. mája 2022 na okruhu Spa-Francorchamps v Belgicku.


Foto: ARC Bratislava

Prototyp Oreca 07 – Gibson s číslom 44 v typických farbách nášho tímu bude mať na dverách aj nové meno: Bent Viscaal z Holandska sa pridá k svojmu krajanovi Tijmenovi van der Helmovi a spolu s Mirom Konôpkom vyrazia do boja o body v kategórii LMP2 Pro/Am v šesťhodinovke TotalEnergies 6h of SPA-FRANCORCHAMPS. Legendárny takmer 7 km okruh prešiel stavebnými úpravami, ktoré sa týkali nielen zázemia, ale aj slávnej kombinácie zákrut Radillon-Eau Rouge.


Foto: ARC Bratislava

22-ročný Bent Viscaal sa k slovenskému tímu pridal len pred týmito pretekmi, keď nahradil po Sebringu Švajčiara Bechea. V Európskej Le Mans Sérii zaznamenal 2. miesto v pretekoch 4h Le Castellet a na preteky po boku krajana van der Helma sa teší. Miro Konôpka je najstarším jazdcom v štartovom poli, no zároveň aj jedným z najskúsenejších. V Spa štartoval už niekoľkokrát aj v rámci slávnych 24h pretekov v GT3. Vlani mal slovenský prototyp smolu a pre únik paliva tesne pred štartom do pretekov nemohol nastúpiť.


Foto: ARC Bratislava

Preteky TotalEnergies 6H of SPA-FRANCORCHAMPS majú štart o 13:00 SELČ a na Slovensku je možné ich sledovať na TV stanici Eurosport alebo na stream platforme Motorsport TV.

Spolupracujeme