ARC Bratislava uzavrie kapitolu FIA WEC v Bahrajne

3dddb567-5db5-5a18-c6b9-b166d3b697df
Foto: Martin Straka

Pretekársky tím ARC Bratislava bude tento víkend reprezentovať Slovensko na poslednom podujatí Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov FIA WEC 2022 – Bapco 8 hodinovke Bahrajn. Na Bahrajnský medzinárodný okruh vyjde žltý prototyp Oreca 07 – Gibson s posádkou Miro Konôpka, Mathias Beche (SUI) a Richard Bradley (GBR).


Foto: Martin Straka

Pre ARC Bratislava to bude po dvoch rokoch záver účinkovania vo FIA WEC, ako potvrdil Miro Konôpka:

„Splnil som si sen, dostal som slovenský tím a slovenskú vlajku do Majstrovstiev sveta a na najväčšie podujatie v tejto motoršportovej disciplíne - 24H Le Mans --, čo bolo náročné a neviem, či sa to ešte niekomu niekedy podarí. Posledné preteky v Bahrajne si chceme užiť a pokúsiť sa dostať na pódium v našej kategórii Pro-Am, ktorá takisto končí. Bolo by to pekné vyvrcholenie nášho dlhoročného snaženia.“


Foto: Martin Straka

Bahrajnské podujatie je posledné zo šesťdielneho seriálu svetového šampionátu, ktorý sa začal v marci v americkom Sebringu. Po pretekoch v belgickom Spa-Francorchamps nasledoval vrchol sezóny, legendárna 24-hodinovka Le Mans, kde ARC Bratislava bojoval o víťazstvo v triede LMP2 Pro-Am. Po talianskej Monze a japonskom Fudži sa šampionát dostal do svojho finále práve v Bahrajnskom kráľovstve na ostrove v Perzskom zálive.


Foto: Martin Straka

Zároveň ide o historicky posledné preteky kategórie LMGTE Pro v Majstrovstvách sveta. Od budúcej sezóny bude táto kategória vyhradená pre vozidlá GT3 s poloamatérskymi posádkami.

Spolupracujeme